خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

وضعیت تحصیلی کنونی اردهین ,خطری بزرگ برای آینده اردهین !!!!!

  در اردهین دو مدرسه ابتدایی شهیدمطهری و مدرسه متوسطه دوره اول بدر برای امر تعلیم و تربیت دانش آموزان احداث گردیده است .

  بعد از آن دانش آموزان پسر و دختری که قصد ادامه تحصیل داشته باشند به شهر زرین رود مراجعه می کنند که البته این مسئله موجب ترک تحصیل بیشتر دانش آموزان می شود .

  دانش آموزانی هم که دوره دبیرستان را طی می کنند همچون سایر دانش آموزان منطقه در امتحانات نهایی کشوری و آزمون های ورودی دانشگاه یا همون کنکور عملکرد ضعیفی دارند ,متاسفانه  در این بین دانش آموزان اردهینی عملکرد ضعیف تری حتی از دانش اموزان منطقه دارند , بنابراین شاهد آن هستیم که میزان افرادی که تحصیلات دانشگاهی دارند ,در اردهین نسبت به سایر روستاهای منطقه کمتر هست .

  اما علت عدم تمایل دانش آموزان برای ادامه تحصیل در چیست؟ 

  مردمان اردهین نسبت به مردم سایر روستاهای منطقه ,مردمانی زحمت کش تر به حساب می روند و به این دلیل دانش آموزان خانواده ها بازوی مددکار خانواده در امور روزمره محسوب می شوند و این مورد باعث عدم اهتمام جدی به درس می شود که من خودم به عینه شاهد ان بوده ام که چندین نفر از دانش آموزان بخاطر همین کارهای روزمره نتوانسته اند در کنکور عملکرد موفقی داشته باشند .

  از طرف دیگر پدر و مادر ها برای آینده تحصیلی فرزندان خود حاضر نیستند سرمایه گذاری کنند و سرمایه گذاری انواع مختلفی دارد از سرمایه گذاری مالی گرفته تا سرمایه گذاری عاطفی .

  مورددیگر آنست که مدارس دبیرستان ما علی رغم عملکرد نسبتا خوب مدارس ابتدایی و راهنمایی ,عملکرد بسیار ضعیفی دارند و این عملکرد ضعیف حتی دانش آموزان درس خوان دبیرستانی را هم دچار مشکل کرده است و این عامل به نظرم مهم ترین مشکل منطقه بزینه رود در عدم موفقیتش در وضعیت تحصیلی دانش آموزانش می باشد .

  هرچند که عوامل دیگری نیز در عدم موفقیت اردهین در وضعیت تحصیلی دخالت دارند منتهی نکته تاسف برانگیز تر آنست که به نظر می رسد با ادامه روند کنونی تا چندین سال آینده اردهین هم چنان باید شاهد همچین وضعیتی باشد ,مگر آنکه اقدام خاصی از طرف خود مردم یا شخص و اشخاصی از خود مردم اردهین صورت بگیرد که این هم سختی های خاص خود را داراست ,با این وجود خیلی از شما دوستان می توانید با حمایت مالی جزئی ,حمایت علمی و مشاوره ای که بسیار مهم هست برای آینده تحصیلی اردهین قدم بردارید .

  راهکار برون رفت از این بحران در چیست؟

  اما چگونه از دانش آموزان حمایت کنیم ؟  


  این مطلب تا کنون 14 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : دانش ,آموزان ,اردهین ,عملکرد ,دارند ,منطقه ,دانش آموزان ,سرمایه گذاری ,روستاهای منطقه ,برای آینده ,آینده تحصیلی ,برای آینده تحصیلی ,سایر روستاهای منطقه ,
  وضعیت تحصیلی کنونی اردهین ,خطری بزرگ برای آینده اردهین !!!!!

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر